Malarstwo

Firma Heye wprowadziła do swojej kolekcji także puzzle z malarstwem. To dzieła, które mogą zaskoczyć nawet znawców sztuki. Wydawca zawsze dba o artystyczną stronę zestawów. W ten sposób wszyscy fani układania puzzli mogą ucieszyć oko dziełami niezwykłych twórców. Zobacz, co przygotowała firma Heye w kategorii malarstwo na puzzlach.


Tinga Tinga

To charakterystyczne puzzle przedstawiające na swoich obrazkach afrykańskie motywy. Firma Heye wykorzystuje na swoich produktach słynne malarstwo prymitywne Tinga Tinga. Samouk i uzdolniony grafik E. S. Tingatinga pochodzący z Tanzanii zapoczątkował nurt w kulturze afrykańskiej. Dzieła jego naśladowców zdobią puzzle firmy Heye. Zanurz się w świat dzikiej przyrody, układaj obrazki antylop, słoni i żyraf w charakterystycznej stylistyce Tinga Tinga.

Tinga Tinga

Koty metalizowane

Kocie portrety tworzą Rosina Wachtmeister i Jane Crowther. Malarstwo Rosiny wyróżnia się bogatą i wesołą paletą barw. Bohaterowie jej prac to miłe i zabawne kocie rodziny. Natomiast sztuka Jane Crowther zapoznaje nas z dystyngowaną kocią naturą, dystansem i samotniczym trybem życia. Obie artystki łączy zamiłowane do puszystych czworonogów oraz talent do tworzenia urokliwych obrazów. Ich dzieła są metalizowane – puzzle z kotami pokryte są złotą lub srebrną folią, co wzmacnia wizualną formę malarstwa dwóch artystek.

koty-crowther